‘Dallas’ dizisine geri döndü

Şu an 79 yaşında olan aktör Larry Hagman, Dallas dizisinde aile fertleri dahil herkesin arkasından çevirdiği oyunlarla dünya çapında şöhrete kavuşmuştu.Amerikan televizyonu TNT, Teksas’lı petrol zengini Ewing ailesinin öyküsünü yine ekrana taşıyacağını duyurdu.

 

Üstelik, geri dönen yalnız JR değil. Bobby ve Sue Ellen karakterlerini canlandıran Patrick Duffy ve Linda Gray de yeni dizide boy gösterecek.

 

Yeni kuşak, yeni entrikalar

Dallas’ın öyküsü yeni dizide, Ewing’lerin çocukları John Ross ve Christopher Ewing arasında ailenin serveti ve geleceği üzerinde kopan fırtınalarla devam edecek.

 

Desperate Housewives dizisinin yıldızı Josh Henderson, John Ross karakterini canlandırıyor. Özgün dizide bu karakter çocuk aktör Tyler Banks tarafından canlandırılmıştı.

 

Yeni nesil Dallas’ın kaptan bölümleri için yazılan senaryonun arkasında 1992 yapımı The Mambo Kings filminin senaristi Cynthia Cidre var.

 

TNT, çekimlere ne zaman başlanacağını daha açıklamadı. ABD’de 1978’den 1991’e dek CBS televizyonunda yayınlanan özgün Dallas, popüler kültürün kilometre taşlarından biri olmuştu.

 

1980 seneninde ”JR’ı kim vurdu?” sualinin cevabını öğrenmek için 83 milyon televizyon seyircisi ekran başına geçmişti.

 

2006 seneninde İngiltere’den yönetmen Gurinder Chadha’nın Dallas’ın sinema versiyonunu çekeceği ve JR rolünde John Travolta’yı oynatacağı açıklanmıştı.

 

Fakat daha sonra bu projeden ses seda çıkmadı. Gurinder Chadha, 2008’de verdiği bir mülakatta, filmin bir gün çekilmesi ile alakalı iyimser olduğunu söyledi.

 

Sırada Hanedan mı var?

Dallas 1980’lerin dizilerinden yine canlandırılması düşünülen tek örnek değil.

 

Hanedan (Dynasty) dizisinin yapımcıları da diziyi bu sefer film olarak beyaz perdeye taşımayı düşünüyor.

 

Esther ve Richard Shapiro, Blake Carrington karakterinin geçmişine dönecek, 1960’larda geçen bir fikir üzerinde çalışıyor.

 

Joan Collins ve John Forsythe’ın başrollerini oynadığı dizi, 1981 ile 1989 arasında yayınlanmıştı.

Bir önceki yazımız olan 'Bir Avuç Deniz'e büyük destek başlıklı makalemizde avuç, bir ve büyük hakkında bilgiler verilmektedir.