Cem Yılmaz ‘SİYAD’a kızgın

‘Av Mevsimi’ bitti ‘sitem mevsimi’ başladı! 43. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Türk Sineması Ödülleri için adaylar geçtiğimiz günlerde açıklandı. ‘Av Mevsimi’ filmindeki ‘Komiser İdris’ karakteriyle beğeni toplayan Cem Yılmaz, ismini ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ adayları arasında görünce kırıldı.

 

Yılmaz, “Neden yardımcı oyuncu dalında aday gösterildiğimi anlamadım. Acaba yardımcı oyuncuydum da adımı kıyak olsun diye mi afişte ikinci sıraya yazdılar?” diyerek SİYAD’a sitem etti.

 

YARDIMCI ROL TARTIŞMALIDIR

SİYAD Başkanı Tunca Arslan, Cem Yılmaz’ın neden ‘Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında aday gösterildiğini şöyle açıkladı:

 

“Başrol oyunculuğu ile yardımcı erkek oyunculuğu kavramları tartışmalıdır. Biz Cem Yılmaz’ın ‘Av Mevsimi’ndeki rolünün yardımcı erkek oyuncu olduğunu, canlandırdığı ‘İdris’in senaryoda başroldeki Şener Şen’in ‘Ferman’ına katkıda bulunsun diye yazıldığı hükmüne vardık. Bu yüzden de yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterdik…”

 

‘ULUÇ’UN CİDDİYE ALINIR YANI YOK’

Tunca Arslan, Hıncal Uluç’un SİYAD’ı tenkit eden yazısı ile alakalı da şunları söyledi:

 

“Allah Hıncal Uluç’u başımızdan eksik etmesin. Bizi tenkit eden yazısının SİYAD ve sinema sanatı açısından ciddiye alınır ve üzerinde düşünmeye değer bir tarafı yok.”

Bir önceki yazımız olan 'Dallas' dizisine geri döndü başlıklı makalemizde dallas, dizisine ve döndü hakkında bilgiler verilmektedir.