‘Bir Avuç Deniz’e büyük destek

Berrak Tüzünataç ve Engin Altan Düzyatan’ın başrolde olduğu ‘Bir Avuç Deniz’ isimli film, öyküsü ve müzikleri ile 2011’in iddialı yapımlarından biriolacak.

 

Sabah’ın haberine göre, beklenmedik bir aşk hikayesini konu alan ‘Bir Avuç Deniz’in müzikal manada en büyük sürprizi AB’li rock grubu Pearl Jam’in ‘Indifference’ şarkısının filmde kullanılması.

SENARYOYU İSTEMİŞ

Şarkı, filmin yapımcısı tarafından, grubun solisti Eddie Vedder’dan istenmiş, telifi de ödenmiş. Ancak Vedder’ın bir koşulu varmış; şarkıyı vermeden önce filmin senaryosunu okumak istemiş. Bunun üzerine senaryo acilen İngilizce’ye çevrilip Vedder’a gönderilmiş. Eddie Vedder senaryoyu okuduktan sonra ‘Indifference’ın kullanılmasına müsaade vermiş.

 

Reklam filmleriyle tanınan Leyla Yılmaz’ın yazıp yönettiği filmde; usta oyuncular Ayda Aksel ile Can Gürzap’ın yanı sıra, Zeynep Özder, Tuğrul Tülek ve Ahu Yağtu da rol alıyor. 120 kişilik bir ekiple altı hafta süren çekimleri Göcek, İstanbul ve Rodos’ta gerçekleştirilen ‘Bir Avuç Deniz’de, İstanbul’un ‘zengin’ hayatını anlatan çok sayıda lüks araç, tekne ve şık kıyafetler kullanıldı. Film için Tarabya’daki Alman konsolosluk malikaneleri müzeye dönüştürüldü.

Bir önceki yazımız olan 'Mahşer' beyazperdeye gelecek başlıklı makalemizde beyazperdeye, gelecek ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.