SİYAD’ın Türk Sineması Ödülleri’nde Cem Yılmaz’ı ‘Av Mevsimi’ndeki ‘İdris’ karakteriyle ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında aday göstermesine Talat Bulut’tan da itiraz var. Usta oyuncu geçmişte başrol oynadığı halde yardımcı oyuncu olarak aday gösterildiğini belirtti ve şunları söyledi:

 

“SİYAD’ın Cem Yılmaz’a yaptığı haksızlıktır, ayıptır. Acaba SİYAD, oyuncuları hangi kriterlere göre sınıflandırıyor? Cem Yılmaz’ın başına gelen, benim de başıma gelmişti. ‘Melekler Evi’ ve ‘Abuzer Kadayıf’ filmlerinde başrol oyuncu olduğum halde beni ‘En İyi Yardımcı Erkek’ oyuncu dalında aday göstermişlerdi. Bunun üzerine SİYAD’a bir faks çekerek beni adaylıktan çıkarmalarını talep etmiştim. Bu talebimi dikkate almadılar. O vakitki başkan Atilla Dorsay beni arayarak ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü bana verdiklerini, ödül törenine beklediklerini söyledi. Ben tabii ki merasime gitmedim. Gitmediğim için de Atilla Dorsay, sahnede ‘Kendini bir şey zanneden aktör bu ödüle itiraz etti’ sözleriyle beni eleştirdi. Netice olarak SİYAD artık oyunculara haksızlık yapmayı bırakmalı.”

Bir önceki yazımız olan Nicolas Cage, Denizli'den ayrıldı başlıklı makalemizde ayrıldı, cage ve denizliden hakkında bilgiler verilmektedir.